Lankytini objektai

Senovinės bitininkystės muziejus

Senovinės bitininkystės muziejus

Daugiau nei prieš keturiasdešimt metų pradėtas kurti Senovinės bitininkystės muziejus šiuo metu svečius stebina ne tik savo nepaprasta – bičių – tema, tačiau ir skaitmenizuotomis ekspozicijomis, kurios padeda savarankiškai susipažinti su bičių gyvenimu, daugiau sužinoti apie bitininkystės istorinę raidą, žmonių gyvenimą regione seniaisiais laikais. Nedidukėje jaukioje teritorijoje gamtos apsuptyje rymantis muziejus laukia svečių turėdamas ką parodyti tiek lauke, tiek po erdvę išsibarsčiusiuose pastatuose.

Bitininkystės muziejus yra Aukštaitijos nacionaliniame parke, Ignalinos rajono savivaldybėje, Stripeikių kaime. Pastarasis yra seniausias Aukštaitijos nacionalinio parko kaimas, kuris pirmąsyk paminėtas Livonijos kronikose dar 1357 metais. Stripeikiai jau nuo senų senovės garsėjo bitininkyste. Šiame regione, kur žemės buvo nederlingos, žmonės neturėjo kito pasirinkimo ir tam, kad išgyventų, vertėsi bitininkyte, taip pat medžiokle, žvejyba, įvairiais amatais.

Nors muziejus pirmuosius lankytojus pasitiko dar 1984 metais įsikūręs autentiškuose Aukštaitijos sodybos pastatuose, tai, ką, atvykę į Stripeikius pamatysite dabar, bus visai kitas vaizdas. Prieš beveik dešimtmetį muziejus buvo renovuotas, tačiau atliekant atnaujinimo darbus specialistams nepavyko išsaugoti originaliųjų senųjų pastatų, skulptūrų – viskas buvo per daug sutrešę, tad teko statyti naujai remiantis senoviniais pavyzdžiais.

Šiuo metu Senovinės bitininkystės muziejus yra viena iš lankomiausių Aukštaitijos nacionalinio parko vietų labai praturtinanti svečius įvairia įdomia informacija apie tai, kaip senovėje vietos gyventojai užsiėmė bitininkyste, kokius įrankius tam naudojo, kaip bites prižiūrėjo, kokie produktai iš bičių sunešto nektaro gaminami. Lauko ekspozicijose akį patraukia senoviniai bičių aviliai – dalies jų šiais laikais jau niekas nebenaudoja.

Tiesa, muziejaus lankymas mokamas. O paskutiniai kilometrai iki jo driekiasi neasfaltuotais, gan siaurais miško keliukais.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading