Lankytini objektai

Svilės šaltiniai

Sviles saltiniai

Kelmės rajone, Kurtuvėnų regioninio parko teritorijoje esančio miško glūdumoje yra ypatinga vieta. Vieta, kurioje daugybėje vietų iš žemės gelmių trykšta gėlas vanduo. Ta vieta vadinama Svilės šaltiniais (vietos koordinatės N 55.84025 E 22.94270). Nukeliavome jų apžiūrėti. Buvo labai smalsu sužinoti, kaip gi atrodo šaltiniai, kurie Lietuvoje laikomi didžiausiais pagal plotą ir yra trečioje vietoje pagal išmetamą į paviršių vandenį. Jau daugybę metų sklando gandai ir istorijos, kad Svilės šaltinių vanduo gydo. Iki šiol žmonės atvažiuoja jo pasisemti (dažniausiai ne tiek gydymuisi, kiek tiesiog gėrimui). Tuokart, kai vaikštinėjome prie jų, sutikome šeimą, apsikrovusią didelėmis plastikinėmis talpomis, einančią pasisemti šaltinio vandens. Paklausti, ar skanus vanduo, patikino, kad geras jis. 🙂

Kaip mums sekėsi prie Svilės šaltinių ir ką ten radome, pažiūrėkite video reportaže:

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading