Lankytini objektai

Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia

Švėkšnos bažnyčia

Aukšta, šimtametė gražuolė, kurios statybos parapijai savu laiku kainavo kelis šimtus tūkstančių rublių, dabar yra viena įspūdingiausių ir populiariausių bažnyčių Žemaitijoje. Stūkso Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia mažame Švėkšnos miestelyje ir kaskart, keliaudama po Žemaitiją ir pravažiuodama pro šalį, negaliu atsistebėti jos didingumu.

Švėkšnos bažnyčia yra neogotikinė, raudonų plytų, lotyniško kryžiaus plano, bazilikinė, turi du bokštus. Stovėdama jos papėdėje ir norėdama apžiūrėti visą fasadą, turėjau stipriai užversti galvą. Nieko nuostabaus – jos bokštų aukštis siekia šešiasdešimt penkis metrus.

Dabartinė bažnyčia nėra pirmoji pastatyta Švėkšnoje. Rašoma, kad pirmoji medinė bažnyčia miestelyje atsirado 1509 metais. Amžiai ėjo, bažnyčios degė, seno, griuvo, tapo per mažos, jas keitė kitos, kol 1900 metais buvo nuspręsta statyti naują didelę, tvirtą bažnyčią. Buvo patvirtintas jos projektas, surinktos lėšos. Prie naujos bažnyčios atsiradimo miestelyje labai prisidėjo Švėkšnos ir Vilkėno dvarų savininkai grafai Adomas Pliateris ir Aleksandras Konstantinas Mykolas Pliateris. Jie statybai skyrė solidžią sumą pinigų, davė visą statybinę miško medžiagą, jų plytinėse nemokamai buvo išdegintos statybai reikalingos plytos, čerpės. Radau įdomios informacijos apie tai, kiek pinigų kainavo statybos. Pradinė sąmatos vertė buvo 60 863 rubliai. Darbai baigti buvo išleidus maždaug 200 000 rublių. Atsižvelgus į prabėgusius metus, infliaciją, pinigų vertės mažėjimą, dabar tie keli šimtai tūkstančių rublių prilygtų, manau, milijonams eurų.

Ketvirtoji ir kol kas paskutinioji Švėkšnos bažnyčia buvo pastatyta per penkerius metus. Pradžioje atsirado trys altoriai, vėliau padaryti kiti. Didysis ir puošniausias altorius buvo pagamintas Purgerio gamykloje, Tirolyje. Daug vidaus puošybos darbų atliko vetiniai meistrai ir skulptoriai. Bažnyčios langus puošia ryškūs vitražai.

1885 m. bažnyčios šventorius buvo sujungtas su parku virš gatvės nutiesus unikalų arkinį viaduką.

Bažnyčios vietos koordinatės – 55.517055, 21.61963.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading