Keistasis „Žalvario parkas“

Keisto pavadinimo keistų eksponatų parkas didelėje žalioje teritorijoje. Parko nuotraukas netikėtai užmačiau internete ir neužilgo jau vaikštinėjome bei gyvai apžiūrinėjome šią vietą.

Zalvario parkas

Zalvario parkas

Skrebuliuose, Molėtų rajone (vietos koodinatės 55.168092, 25.363592) įkurtas parkas iš Vilniaus praktiškai ranka pasiekiamas. Iš tiesų tai yra keliasdešimt hektarų užimanti sodyba, kurios teritorija nusagstyta įvairiausiais įdomiai keistais menininais eksponatais. Arkliai vaiduokliai, medinis automobilis, kreivų veidrodžių namelis, vonia-povandeninis laivas ir daug kitų objektų su ne ką smagesniais pavadinimais. „Mūsų NASA“, „Diogeno statinė“, „Robinzono namelis“ ir kiti.

Zalvario parkas

Zalvario parkas

Zalvario parkas

Vienareikšmiškai visa šeima labiausiai „užskaitėme“ kreivų veidrodžių namelį – krykštavome į savo išdarkytas formas žiūrėdami ir niekaip negalėjome išeiti lauk.

Zalvario parkas

Zalvario parkas

Zalvario parkas

Pievoje ant kalnelio įkurdintos arklių skulptūros plevėsavo baltomis medžiagos skiautėmis ir atrodė lyg čia ganosi vaiduoklių banda. Iš karto sukūrėme istoriją, kad kažkada buvę karžygių palydovais, šie arkliai dabar klajoja po pievas ir klonius, nesuprasdami, kodėl jų jau niekam nebereikia. 🙂

Zalvario parkas

Lauko kinoteatras su originaliomis sėdimomis vietomis man sugražino vaikystės prisiminimus. Tik ne kiną prisiminiau, o senuosius, prieš gerus 25 metus veikusius atrakcionų parkus, kur pasistumdymas su elektriniais automobiliukais buvo viena iš didesnių pramogų. 🙂

Zalvario parkas

Zalvario parkas

Ankstyvo pavasario šeštadienio priešpiety „Žalvario parke“ nesutikome nei gyvos dvasios. Kol vaikštinėjome nuo vienos meno instaliacijos prie kitos, pievoje siautėjo vėjelis, čiulbėjo paukščiai, o tylą drumstė tik mūsų pačių kalbos ir juokas. Gaila, nebuvo ko paklausti, o ir interneto platybėse neaptikau informacijos apie tai, kokokia yra šios sodybos-parko istorija.

Zalvario parkas

Zalvario parkas

Zalvario parkas

Zalvario parkas

 

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.