Gariūnų regykla

Neries vingių apglėbta, Panerių kalvose pasislėpusi Gariūnų regykla nėra labai žinoma ir tokia populiari kaip kitos vilnietiškosios. Nepaisant to, nuo jos aukštumų atsiveria stulbinanti, toli besitęsianti miesto panorama: po kojomis nusidriekia platus upės slėnis, tolumoje dangų remia televizijos bokšto smailė, matyti ant kalvų draugiškai susiglaudę Lazdynų mikrorajono daugiabučiai.

Pasukus galvą į kitą pusę pasimato Gariūnų vaizdai. Kaskart autombiliu važiuodama nuo Gariūnų link Vakarinio aplinkkelio mesdavau žvilgsnį į po dešine besidriekiantį slėnį, pavasarį sužvilgantį šviežia žaluma, o rudenį nusidažantį ryškiomis spalvomis. Būtent visą šį slėnį, tik iš kitos pusės, atveria Gariūnų regykla. Nuo jos matomame vaizde tiek daug detalių, kad jas betyrinėjant nepastebimai gali ir valanda prabėgti.

Regyklą šią mes priėjome klajodami Panerių miško takais, kalnais, kalneliais. Tačiau ją galima privažiuoti ir automobiliu. Vietos koordinatės 54.660970, 25.171105. Užsukite pasigrožėti, nes nuotraukos net pusės gyvai pamatomo grožio neatskleidžia ir pajuntamos erdvės neperteikia.

Gariunu regykla

Gariunu regykla

Gariunu regykla

Gariunu regykla

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.