Lankytini objektai

Dzūkų jūra – Dusia

Dusios ežeras

Dzūkų jūra vadinamas ir bet kuriuo metų laiku fotogeniškais vaizdais lepinantis Dusios ežeras tyvūliuoja Lazdijų rajone. Jis yra trečias pagal dydį Lietuvos ir didžiausias pietų Lietuvos ežeras. Smėlėtos Dusios pakrantės, ramiomis vasaros dienomis lygus kaip stiklas vanduo, kuris, rodos, sugeria į save visą skaistaus dangaus mėlį, bangos lyg prie jūros vėjuotu metu pakeri ir vis traukia sugrįžti.

Prie ežero labai patogu privažiuoti ir pabūti bent dviejose vietose – prie Metelių regioninio parko lankytojų centro bei pakrantėje rymančio Prelomčiškės piliakalnio. Čia rasite patogias automobilių stovėjimo aikšteles, sutvarkytą aplinką. Pakrantėje prie lankytojų centro yra maža prieplaukėlė ir paplūdymys, o jei užlipsite ant dailaus piliakalnio viršaus, Dusios ežeras guls jums po kojomis visu savo gražumu.

Dusios ežerą galima apvažiuoti automobiliu, ką padaryti labai rekomenduoju. Dalis kelio vingiuoja arti ežero tad net neišlipus iš transporto priemonės, gali grožėtis jo krantais. Tik vairuotoją reikėtų įspėti per ilgai į ežero pusę nesidairyti, nes gali netyčia į kelio posūkius nepataikyti.

Keli įdomūs faktai apie ežerą:
1954 m. Dusia taip užšąlo, kad jos ledo storis siekė 78 cm.
Dusioje sugaunama 18 žuvų rūšių.
Vanduo jame atsinaujina kas 15 metų.
Didžiausias gylis – 32,6 m.
Kranto linijos ilgis 23,46 km.

Dusios ežero vietos koordinatės:
Krantas prie Metelių regioninio parko lankytojų centro – 54.283605, 23.740796
Krantas prie Prelomčiškės piliakalnio – 54.31257, 23.655135

Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Dusios ežeras
Žymos
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading