Lankytini objektai

Ladakalnis

Ladakalnis

176 m aukščio kalnas, kurio viršūnė savo lankytojams dovanoja vaizdus net į šešis ežerus. Užkopę į Ladakalnį ne tik raminančiais vaizdais akis pamaloninsite, tačiau ir auką lietuvių deivei galėsite paaukoti.

Ladakalnį rasite Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke (vietos koordinatės 55.366995, 25.987514). Navigacijai rasti šį kalną nėra sudėtinga, nors glūdi jis atokiau nuo pačių pagrindinių kelių. Paskutinį kartą Ladakalnio link keliavome nuo Ignalinos pusės. Riedant paskutiniuosius kilometrus, skyrusius mus nuo norimos pasiekti vietos, apėmė keistas jausmas. Neapgyvendintos teritorijos, gausi vasaros augmenija, nei vieno sutikto automobilio pakeliui – rodos, nuklydome į neištirtas, tolimas teritorijas. Visgi kalno papėdėje įrengtoje aikštelėje buvo pilna automobilių – Ladakalnis yra populiari Aukštaitijos nacionalinio parko lankytina vieta.

Ladakalnis
Ladakalnis
Ladakalnis
Ladakalnis
Ladakalnis

Ladakalnio, kuris beje yra geomorfologinis gamtos paminklas, viršūnės link veda neilgas takas besidriekiantis per medžiais apaugusį vieną kalno šoną. Kalno viršuje – erdvi apžvalgos aikštelė. Eidami jos pakraščiu akimis ieškokite šešių po miškingą teritoriją išsibarščiusių ežerų – Ūkojo, Linkmeno, Pakaso, Asėko, Alksnaičio ir Alksno.

Užlipę į Ladakalnį taip pat pamatysite viršūnėje ošiantį, erdvės augimui daug turintį gražuolį ąžuolą, o netoli jo – didelę krūvą sudėliotų akmenukų. Pasirodo, kad yra šiais laikais užgimusi tradicija – užnešti į kalną akmenuką ir jį ten palikti tarsi auką deivei Ladai. Sklando legenda, kad pagonybės laikais būtent šiai deivei ant šio kalno buvo aukojama.

Apsidairę aplink pastebėsite sužymėtus pėsčiųjų takus. Vienu jų galima nukeliauti iki netoliese esančio Ginučių piliakalnio, nuo kurio irgi atsiveria gražus vaizdas į ežerą.

Beje, jei sugalvosite nuvykti prie Ladakalnio, rekomenduoju išbandyti visą mano sukurtą maršrutą keliaujantiems automobiliu KETURIAIS RATAIS PO LIETUVĄ: ATRADIMAI AUKŠTAITIJOS EŽERŲ KARALYSTĖJE. Aukštaitijos nacionaliniame parke yra daug gražių vietų, o atsidūrus šiame ežerų gausiame regione nuostabiais vaizdais džiugina ir tiesiog keliavimas iš vienos lankytinos vietos į kitą.

Ladakalnis
Ladakalnis
Ladakalnis
Ladakalnis
Ladakalnis
Ladakalnis
Ladakalnis

Avatar photo

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading