Lankytini objektai

Mažųjų laivų uostai

Mazuju laivu prieplauka

Mėlyno dangaus fone balti aukštastiebių burlaivių, nedidukių jachtų ir mažučių laivelių korpusai dar labiau išryškėja, šalia neskubėdami, bendraudami ir dalindamiesi dienos naujienomis kuičiasi jų savininkai, aplink šmirinėja poilsiautojai ir turistai – trumpai gali pasijusti, lyg atsidūręs vienoje iš Pietų Europos šalių. Truputį nelietuviškas ir net, sakyčiau, romantiškas nuotaikas vieną vasaros dieną gaudėme automobiliu keliaudami po Mažąją Lietuvą bei Kuršių marių apylinkes ir aplankydami ten esančius tris skirtingus mažųjų laivų uostus.

Drevernos uostas

Dreverna
Drevernos uostas
Dreverna
Drevernos uostas
Dreverna
Drevernos uostas
Dreverna

Drevernos uostą rasite nedideliame to paties pavadinimo kaimelyje, rytiniame Kuršių marių krante. Kitoje marių pusėje – Juodkrantė, o nuo jo iki didžiojo Klaipėdos uosto vos dvidešimt penki kilometrai. Panašu, kad kol kas Drevernos uostas yra vienas iš jauniausių šiame regione – įkurtas 2009 metais. Drevernos uostas vasarą būna pilnas mažų jachtų, kateriukų, burlaivių. Smagu pasivaikščioti po teritoriją, norint, galima užsisakyti pasiplaukiojimą laiveliu.

Tiesa, į teritoriją, kur yra uostas (taip pat ir Drevernos apžvalgos bokštas), įvažiavimas mokamas. Pačiame miestelyje rasti vietos, kur palikti automobilį, gan sudėtinga.

Drevernos Mažųjų laivų uosto koordinatės – 55.516091, 21.233593 (Dreverna, Klaipėdos raj.).

Minija arba Mingės kaimas

Mingė
Mingės kaimas
Dreverna
Drevernos uostas
Mingė
Mingės kaimas
Mingė

Vos už poros dešimčių kilometrų nuo Ventės rago, Minijos upės krantuose rymo žvejų gatvinis kaimas Minija arba kitaip dar vadinamas Minge. Unikalus jis tuo, kad upė jame yra ir gatvė. Kaimo namai sutupdyti abipus Minijos taip, kad pagrindiniai fasadai žiūrėtų į vandenį. Gražūs seni namukai ir laivų prieplauka pilna burlaivių bei kito vandens transporto. Labai romantiška ir fotogeniška vieta. Iš čia vandeniu lengva susisiekti su Rusne, Ventės ragu, Nida ir kitais Kuršių Nerijos miesteliais.

Mingės kaimo koordinatės – 55.35846, 21.282763 (Šilutės raj.).

Šilutės mažųjų laivų uostas

Šilutė
Šilutės uostas
Šilutė
Šilutės uostas
Šilutė

Per Šilutę teka Šyšos upė, o prie jos, miestelio viename pakraštyje, yra įrengtas Mažųjų laivų uostas. Vasaros laiku Šilutės uostas yra pilnas įvairaus plauko didesnių ar mažesnių laivelių, katerių ar jachtų. Iš šio uosto galima pasiekti Nemuno deltos upių tinklą, Kuršių marias ir Baltijos jūrą. Nuo Kuršių marių uostas nutolęs tik apie 13 km.

Įdomu tai, kad Šilutės uostas pradėtas statyti dar prieš Pirmąjį pasaulinį karą, 20 a. pradžioje. Tuo metu labai intensyviai buvo naudojamas vandens kelias Tilžė – Klaipėda. Tačiau į Šilutę laivai neužsukdavo, nes miestelis neturėjo uosto. Tam, kad vandens transpotas galėtų priplaukti iki miestelio, uosto įrengimo metu teko pagilinti ne tik senvagę, bet sutvarkyti penkių kilometrų ilgio Šyšos vagą nuo Atmatos iki Šilutės.

Šilutės mažųjų laivų uostas – Uosto g. 9, Šilutė

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading