Lankytini objektai

Bilionių piliakalnis

Bilionių piliakalnis

Ramybė ir kalvomis banguojantys platūs Žemaitijos toliai. Štai ką, atokioje vietoje prieš daugybę šimtmečių atsiradęs, Bilionių piliakalnis dovanoja pasiekusiam jo viršūnę šiuolaikiniam keliautojui. Nuo kelio beveik nepastebimas, niekuo neišsiskiriantis, mažai žinomas, tačiau jį atradusiems jau nepamirštamas.

Bilionių piliakalnį, dalį šonų medžiais apsigaubusį, rasite Šilalės rajone, netoli nediduko Laukuvos miestelio, Bilionių gyvenvietės pašonėje. Mažai jis žinomas, tad mažai lankomas, nors radome jį lengvai – tereikėjo sekti navigaciją ir tikrumo vardan nepraleisti informacinių rodylių (vietos koordinatės 55.596938, 22.321395).

Rašoma, kad piliakalnis čia atsirado tais laikais, kai lietuviams teko gintis nuo nuolatinių kryžiuočių antpuolių. Tikėtina, kad jis yra tuo metu Žemaitijoje buvusios gynybinės piliakalnių sistemos dalis. Taip pat spėjama, kad galbūt būtent čia buvę garsieji Pilėnai. Pietinėje piliakalnio papėdėje, vieno hektaro plote rasta gyvenvietė, kurios buvimo faktą pagrindė ten rastos iškasenos. Kažkada piliakalnis saugojo šalia gyvenančiuosius, dabar su atvykusiais jis gali pasidalinti tik tyla ir aplink tvyrančia ramybe. Netgi automobiliui palikti čia nėra yprastos aikštelės, tiesiog išvažinėtas plotelis su šiek tiek žvyro. Piliakalnio viršuje radome vienišą suolelį, leidžiantį patogiai atsipūsti tiems, kurie pavargo kopdami laiptais į gan aukštai esančią viršūnę. Užlipusius viršun mus nustebino pievelės viduryje besiplaikstančios vėliavos – viena su vyčiu, o kita su Žemaitijos simboliu – meška.

Bilionių piliakalnis yra respublikinės reikšmės archeologinis paminklas. Beje, turi jis ir keletą kitų vardų. Būna vadinamas Švedkalniu ar Šventkalniu. Verta šį piliakalnį aplankyti vien dėl nuo jos viršaus atsiveriančių puikių vaizdų.

Bilionių piliakalnis
Bilionių piliakalnis
Bilionių piliakalnis
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading