Lankytini objektai

Nemuno ir Nevėžio santaka

Nemuno ir Nevezio santaka

Unikalus kraštovaizdis pakeliui, sraunios santakos vandenų platybės, kitame upės krante tupintis dailus piliakalnis – štai ką atrasite vietoje, kur mūsų upių tėvas Nemunas į savo glėbį priima pašėlusį Nevėžį.

Nemuno ir Nevėžio santaka, šalia kurios įrengtas parkas, tyvūliuoja tarp Kauno ir Raudondvario (vietos koordinatės – 54.931787, 23.756148). Jei iki upių susiliejimo tingu eiti pėsčiomis, čia sudarytos sąlygos iki santakos privažiuoti dviračiu ir net autmobiliu. Tačiau labai verta per Nemuno ir Nevėžio santakos parką pasivaikščioti ir pradžiuginti save nuostabiais vaizdais.

Nemuno ir Nevezio santaka

Nemuno ir Nevėžio santaką mes atradome atsitiktinai, keliaudami lietuviškuoju piligriminiu, turistiniu, pažintiniu keliu „Camino Lituano“ (apie šią kelionę rašiau čia “CAMINO LITUANO”: 500 KM KELIAS PER LIETUVĄ). Nors išsukimas iš kelio mūsų kojoms tuokart kainavo keletą papildomų kilometrų, neatsigrožimų parko ir santakos vaizdų suteiktas džiaugsmas viską atpirko.

Nemuno ir Nevezio santaka

Camino Lituano

Link santakos keliavome dviračiams ir automobiliams tinkamu žvyrkeliu, o vėliau tiesiog pasileidome pievomis. Plačios pievos aplink kelią ir žolė prie santakos buvo nupjauta, šviežiai įrengti informaciniai stendai-suoliukai laukė lankytojų dėmesio. Vietą lankėme ryto ankstume, prie santakos nesutikome nei vieno žmogaus, tad visus įspūdžius susirinkome niekieno netrukdomi ir neblaškomi.

Nemuno ir Nevezio santaka

Nemuno ir Nevezio santaka

Ėjau, dairiausi į akiai neįprastą, pavieniais medžiais ir pylimais nusėtą Nemuno krantą. Ir neapleido manęs jausmas, kad šį, tarsi savaną primenantį gamtovaizdį aš jau kažkur mačiau. O kur?

Nemuno ir Nevezio santaka

Camino Lituano

Ir staiga, kitame krante, mūsų akims atsivėrė piliakalnio vaizdas. Tada viskas stojo į savo vietas. Tolumoje prieš mus stūksojo gražusis Pyplių piliakalnis, kurį buvau aplankiusi ankstyvą šių metų pavasarį (apie jį rašiau čia PYPLIŲ PILIAKALNIS IR TAKAS NEMUNO PAKRANTE). Nuo piliakalnio viršaus atsiveria beveik nelietuviškas vaizdas į Nemuną, į santaką ir savaną primenantį kitą krantą, kuriame mes dabar ir stovėjome. Kaip netikėtai kartais gyvenimas sudėlioja vietas, kuriose atsiduri.

Camino Lituano

Subridę į milijonais rudeninės ryto rasos lašelių nusėtą žolę, akimis apglėbėme Nemuno ir Nevėžio susiliejimą, stebėjome krantuose besibūriuojančius vandens paukščius. Krantus, lyg sniegas, buvo elegantiškai nusėdę baltieji garniai, o gulbių būreliai vandenyje plūduriavo lyg mažos ledo lytys. Paukščiai ruošėsi palikti savo gimtą kraštą, kad išgyventų šaltuosius jo mėnesius.

Camino Lituano

Camino Lituano

Nemuno ir Nevezio santaka

Nemuno ir Nevėžio santaka – puiki vieta pasivaikščioti ir praleisti laiką apsuptam gamtos, tylos ir ramybės. Iš tiesų, kauniečiams labai pasisekė – jie turi galimybę grožėtis net dviem didelių upių santakomis: visai šalia miesto esančia, ką tik mano nupasakota Nemuno ir Nevėžio, bei pačiame Kauno centre tyvūliuojančia Nemuno ir Neries (istoriją apie ją rasite čia: KAUNO SANTAKA). Būsite Kaune, būtinai aplankykite abi.

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading