Pėsčiųjų takai

Kaip aš ieškojau Šavašos upės

Šavašos pažintinis takas

Šavaša yra unikali – ji vadinama kalnų upe, nes jos vandenys krenta vienuoliką metrų kas kilometrą. Šavašos šlaitu galima pasivaikščioti – čia yra įrengtas pažintinis takas.

Šavašos upės pakrantės aukštos ir skardingos, tad norint įveikti taką reikės šiek tiek pavinguriuoti aukštyn žemyn. Tai daryti nėra sunku – tako lankytojams įrengti laiptai (neseniai pakeisti į metalinius), turėklai, kur reikia – užtvaros.

Kai upėje gausu vandens ir jis garma žemyn – vaizdas tikrai gražus. Tačiau šį kartą upės aš, galima sakyti, neradau. Daug kur jos dugnu galėjau ramiai vaikščioti, vandens nebuvo visai. Štai ką reiškia sausra. Šiame take esu buvusi anksčiau, taip pat vasarą, tačiau ne tokią sausringą. Taką esu aprašiusi – jei atsidarysite šį mano įrašą, pamatysite, kaip Šavaša atrodo, kai joje gausu vandens – Šavašos pažintinis pėsčiųjų takas. Įraše rasite ir daugiau papildomos informacijos apie taką, kurios čia jau nebekartosiu.

Tad mano patarimas iš patirties – jei norite pamatyti Šavašos upę visu jos gražumu, geriausia taką lankyti tada, kai joje yra daugiausia vandens: ankstyvą pavasarį, vėlyvą rudenį arba vasarą po lietingesnio laikotarpio. Jei šiuo maršrutu keliausite sausringuoju vasaros laikotarpiu, upė gali būti mažiau vandeninga. Tačiau net ir tai ne bėda – Šavašos dugnas taip pat ypatingas, jį dengia juodi akmenys. Metus greitą žvilgsnį atrodo, lyg kas akmenis būtų apdeginę.

Šavašos pažintinis takas
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading