Pėsčiųjų takai

Akmenos pažintinis takas

Akmenos pazintinis takas

“Eikime į Lakštingalų slėnį” – tokį prašymą mano tėtis išgirsdavo kiekvieną vasarą, kai vaikystėje atostogaudavome pas močiutę sodyboje, gražioje Pagramančio regioninio parko vietoje. Nuo jos iki smagaus pavadinimo poilsiavietės – vos keletas kilometrų, kuriuos įveikdavome pėsčiomis.

Akmenos pazintinis takas

Akmenos pazintinis takas

“Lakštingalų slėnis” yra gražiame Akmenos upės slėnyje dar 1969 metais įkurta poilsiavietė, kuri visada buvo vietinių ir svečių mėgiama, kaip gražus gamtos kampelis poilsiui ir šventėms. Prieš keletą metų šalia poilsiavietės buvo įrengtas Amenos pažintinis takas (vietos koordinatės 55.390492; 22.233588, adresas Liepų g., Alijošiškės, Tauragės r. ). Šis takas yra viena tų, kurį esame įveikę daugybę kartų. Iš mano nostalgijos vietai ir dėl to, kad pastarasis driekiasi tikrai gražia vietove.

Akmenos pazintinis takas

Akmenos pazintinis takas

Akmenos pazintinis takas

Iš karto įspėju, nors Akmenos pažintinis takas yra neilgas, eiti juo daug kam nebus paprasta. Vos 600 metrų kelio savyje slepia du kabančius tiltus, vieną daugiau nei šimto laiptelių aukščio įkalnę bei vieną panašaus laiptelių skaičiaus nuokalnę. Nieko nuostabaus – Akmenos pažintinis takas du kartus kerta Akmenos upę, įsliuogia į aukštą upės slėnio skardį bei kitoje vietoje sėkmingai tuo skardžiu nugarma žemyn į pievą.

Akmenos pazintinis takas

Akmenos pazintinis takas

Akmenos pazintinis takas

Šiais metais Amenos pažintinis takas pasitiko mus karščiu alsuojančia gamta, žydinčių čiobrelių ir liepų kvapu, ryškiais šešėliais išmargintu miško paklotu ir nusekusiais, tačiau dar gan srauniais, upės vandenimis.

Akmenos pazintinis takas

Akmenos pazintinis takas

Akmenos pazintinis takas

Be to, tako pabaigoje esantis antrasis kabantis tiltas dabar visas naujas, platus bei tvirtas ir nors, žinoma, po kojomis linguoja, tačiau eiti juo nėra labai baisu. Palyginus su vaikystėje įveiktais senaisiais, vos vienos lentos platumo kabančiais tiltais per Akmeną, šis, naujasis, yra tiesiog autostrada.

Akmenos pazintinis takas

Akmenos pazintinis takas

Akmenos pazintinis takas

Taigi, būsite Pagramančio regioniniame parke, būtinai užsukite į „Lakštingalų slėnį“ ir pasivaikščiokite gražius upės, skardžių bei pievų vaizdus siūlančiu Akmenos pažintiniu taku.

Tiesa, jei apsilankysite Indijos piliakalnyje, būtinai nukeliaukite ir į dar kelias gražias Pagramančio regioninio parko vietas:

Avatar photo

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading