Pasaulis

Latvija: Gutmanio ola

Gutmanio ola

Gabalėlis gamtovaizdžio, kokio Lietuvoje neturime. Didelė ola dar didesnėje uoloje. Gutmanio ola yra didžiausias pagal tūrį urvas Latvijoje ir visame Baltijos regione. Prieš daugiau nei dešimt tūkstančių metų pradėjusi formuotis, dabar ji gausiai lankoma turistų.

Šią gražią olą rasite Latvijos Gaujos nacionaliniame parke, Gaujos upės slėnyje, tarp Siguldos ir Turaidos miestelių.

Jei Gutmanio olą palygintume su Lietuvoje turimomis olomis, ji atrodys tikrai didelė. Jei galvotume apie olas, randamas didžiuosiuose pasaulio kalnuose – latviškoji pasirodytų besanti labai mažutė. Dėl to aš nelyginau, o grožėjausi tuo, ką mačiau.

Gelsvai rusvame smiltainyje ola pradėjo formuotis prieš gerus dešimt tūkstančių metų. Ją akmenyje išgraužė tirpstančio ledyno vanduo. Oloje ramiai sau teškena mažas upeliukas. Įdomu tai, kad olos sienos numargintos išskaptuotais užrašais – kilmingų senovės giminių herbais, meilės prisipažinimais, šiuolaikiniais piešinėliais. Sakoma, kad seniausi įrašai padaryti 1668 ir 1677 m., tad Gutmanio olą galima būtų vadinti viena seniausių Latvijos turistinių vietų.

Beje, netoli Gutmanio olos turistų patogumui yra įrengta erdvi aikštelė automobiliui palikti (mokama), šalia yra ir turistų informacijos centras, kioskeliai su įvairiais suvenyrais. Link olos žmones veda gražiai sutvarkyti takeliai.

Gutmanio ola
Gutmanio ola
Žymos
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading