Lankytini objektai

Baisogalos dvaras

Baisiogalos dvaras

Didingi centriniai Baisogalos dvaro rūmai, priekiniu fasadu žiūrintys į to paties pavadinimo miestelį, mane pasitiko kaštonų alėja. Praėjus pro pagrindinius vartus ir perėjusius nedidelių liūtų skulptūrų saugomą tiltelį prieš akis pradėjo vertis visas dvaro rūmų grožis. Pažvelgę į juos iš karto pastebėsite pastato centrą puošiančią ir kupolu užsibaigiančią rotondą, kuri suteikia pastatui elegantiško kitoniškumo.

Iki šių dienų yra išlikę 19 dvaro sodybos elementų, be dvaro rūmų dar yra arklidės, ratinė, virtuvė ir sandėlis, pastatus iki šiol gaubia didelis parkas. Dvaras buvo statomas trimis etapais, pradėtas dar 18 a., o baigtas plėsti ir galutinai suformuotas – jau 20 a. pradžioje. Dvarui priklausė ir malūnas, ir net spirito gamykla čia veikė. Turtingoji Komarų giminė buvo šio dvaro paskutiniai valdytojai, jį savo rankose turėję nuo 1830 metų. Paskutinysis savininkas Vladislovas Komaras, sakoma, buvo vienas pažangiausių ūkininkų Lietuvoje. Beje, 1952 m. dvare įkurtas ir iki šiol veikia Lietuvos gyvulininkystės institutas.

Dvaro rūmai ir jį supanti teritorija prižiūrima ir tvarkoma, tad žvalgytis aplink ir tyrinėti vietą buvo smagu ir patogu. Dvaro vietos koordinatės – 55.636696, 23.716842 (R. Žebenkos g. 12, Baisogala, Radviliškio r.). Važiuosite pro šalį, būtinai užsukite pasigrožėti dvaru, kuris yra architektūros paminklas.

Baisiogalos dvaras
Baisiogalos dvaras
Baisiogalos dvaras
Žymos
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading