Lankytini objektai

Merkinės piliakalnis

Merkines piliakalnis

Merkys įteka į Nemuną Merkinės miestelyje, o netoli jų susitikimo vietos stūkso vienas iš populiariausių piliakalnių Lietuvoje, turintis miestelio pavadinimą. Būtent nuo Merkinės pilikalnio galima iš aukščiau pažvelgti į dviejų didelių upių santaką, apglėbti akimis platų horizontą. Kiek kartų bebūtum ant šio piliakalnio, vaizdas nuo jo visada pakeri.

Merkinės piliakalnis
Merkinės piliakalnis

Šiuo metu Merkinės pilikalnis lankytojų laukia atsinaujinęs. Į kitą vietą perkelti mediniai laiptai, atnaujinti takai, sutvarkyta aplinka. Vieta dabar labai pagražėjusi. Beje, automobilių stovėjimo aikštelėje, šalia informacinių plokštumų, įrengtas originalus skaidrus stendas su piešiniu, vaizduojančiu medinę Merkinės pilį. Stendas pastatytas taip, kad pieštinė pilis vizualiai nutūpia ant per skaidrų stiklą matomo realaus piliakalnio. Taip gali įsivaizduoti, kaip didžioji kalva atrodė prieš daug šimtų metų, kai viršūnėje stovėjo viena stipriausių Nemuno gynybinės sistemos lietuvių pilių. Tryliktame amžiuje atsiradusi, ji savo reikšmę prarado po pergalės Žalgirio mūšyje. Nuo tada nebebuvo naudojama gynybai, tapo tuometinio valdovo viena iš rezidencijų. Šešioliktame amžiuje pilis buvo apleista.

Merkinės piliakalnis
Merkinės piliakalnis
Merkinės piliakalnis
Merkinės piliakalnis
Merkinės piliakalnis

Beje, upių santakoje žaliuoja sala, kurioje, įtempę akis, pastebėjome besiganančias avis. Nežinau, ar kasmet jos ten vasaroja, tačiau tąkart avelių vaizdas nuteikė smagiai, mat kilo klausimas, o kaip jos toje saloje atsidūrė? Ir tada vaizduotė nupiešė paveikslą, kaip šeimininkas valtele, pilna baltų besimuistančių ir garsiai bliaunančių avelių, iriasi per upę į salą.

Merkinės piliakalnis yra Varėnos rajone, Merkinės miestelyje, vietos koordinatės – 54.15822, 24.183435. Prie piliakalnio patogiausia privažiuoti nuo pagrindinio kelio Nr. 133. Ten rasite ir nedidukę aikštelę automobiliui palikti.

Merkinės piliakalnis
Merkinės piliakalnis
Merkinės piliakalnis
Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading