Lankytini objektai

Ant žemės nusileidęs mėnulis

Kirkilu apzvalgos bokstas

Ar žinote, kad Lietuvoje yra vieta, kurioje galima rasti ant žemės nusileidusį mėnulį? 🙂 Na, gerai, gal ir ne visai mėnulį, tačiau netikėtos formos ir įstabioje vietoje įkurdintą apžvalgos bokštą. Visai neseniai lankėmės Biržų regioniniame parke. Jame tyvuliuoja Kirkilų karstiniai ežerėliai, į kuriuos galima pasižvalgyti nuo šalia esančio apžvalgos bokšto viršaus. Net jeigu jums nelabai įdomu apžvalgos bokštai, prie šiojo privalu atvažiuoti bet kokiu atveju. Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti – tai patarlė 100 procentų tinkanti šiai vietai. Nes aplinka, kurioje  bokštas stūkso, ir vaizdas, matomas iš 30 metrų aukštyje esančios apžvalgos aikštelės, yra tiesiog „VAU“ .

Kirkilu apzvalgos bokstas

Kirkilų apžvalgos bokštas pastatytas visai netoli Biržų miesto esančio Kirkilų kaimelio pašonėje, kurį be jokių sunkumų radome padedami navigacinės įrangos. Pakeliui pastatytos informacinės nuorodos kreipė lankytino objekto link, ties Kirkilais posūkis išvedė mus į neasfaltuotą keliuką, kuriuo įveikus keletą kilometrų prieš akis iškilo originalusis Kirkilų apžvalgos bokštas. Suręstas iš metalo konstrukcijų, apgaubtas jaukia medine apdaila, aukščiausioje vietoje siekiantis 31,7 metrus, šis bokštas mums priminė didelį mėnulį. Nors bokšto projekto autoriai jį suprojektavo imituodami medinę valtį, mums jis vis tiek labiau ant žemės nusileidusį mėnulį priminė.

Kirkilu apzvalgos bokstas

Kirkilų apžvalgos bokštas pastatytas labiausiai išskirtinio karstinio Kirkilų ežero pakrantėje ir tokio tipo ežerų nemačiusiam žmogui (o mes tokie ir buvome) šis gamtos darinys tikrai palieka didelį įspūdį. Kirkilų ežeras yra susidaręs iš vandens prisipildžiusių ir apsijungusių ne mažiau kaip 30 skirtingo amžiaus ir dydžio smegduobių. Apžiūrėję ežerą iš viršaus, nusileidome prie jo pasivaikščioti ir atsidūrėme tarsi daugybės mažų, vienas arti kito esančių ežeriukų apsuptyje. Atrodė, jei eisi dar toliau, gali ir pasimesti tame ežerėlių, natūralių perėjų bei tiltelių tarp jų labirinte. Juodame ežerėlių vandenyje ryškiai atsispindėjo pats bokštas bei šalia augantys medžiai, ore tvyrojo ramybė ir rudeniška drėgna nostalgija, atrodė, kad kur jau kur, o čia tai tikrai turėtų gyventi vienas kitas trolis ar gnomas. 🙂 Beje, šalia bokšto yra nedidukas pėsčiųjų takas, leidžiantis patogiai ir saugiai paklajoti aplink Kirkilų ežerėlius.

Kirkilu ezereliai

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading