Pėsčiųjų takai

Važiuokime pasivaikščioti!

Seires pazintinis takas

Važiuokime pasivaikščioti“ – mūsų namuose ši frazė tampa ypač dažnai girdima praslinkus žiemos sąstingiui ir pavasariui pradėjus kedenti plaukus bei šildyti raumenis. Kojos pačios prašosi ne jau gerokai įgrysusių Vilniaus šaligatvio plytelių ar asfaltuotų pėsčiųjų takų, o žemės, žolės, samanų. Ir tai ženklas, kad tikrai reikia keliauti kur nors bent šiek toliau už miesto ir kojų pramankštinti. Važiuoti pasivaikščioti ir eiti, jei įmanoma, bent kiek ilgesnį atstumą, mums labai patinka, o sakoma, kad ir labai naudinga. Pagalvojau, kad pakviesiu ir jus tą padaryti šį kartą rekomenduodama ilgesnius pažintinius pėsčiųjų takus, kuriuos mes patys jau esame aplankę, įveikę ir ištyrinėję. Aktyvus laikas gryname ore, žinau, kelia nuotaiką ir visaip kitaip padeda geriau jaustis. 🙂 Tad smagių pasivaikščiojimų ir daug nueitų žingsnių! O jei žinote kitų įdomių ilgesnių pėsčiųjų takų, pasidalinkite jų pavadinimais komentaruose. 🙂

Karmazinų pažintiniu pėsčiųjų taku teks keliauti beveik 6 km. Jis vingiuoja netoli Dūkštų, Neries regioniniame parke, Velniakampio kraštovaizdžio draustinyje. Pasirikę šį taką žygiuosite miškingu slėniu, galėsite grožėtis tekančia Nerimi, teks pakopinėti stačiais upės slėnio šlaitais. Kaip mes įveikėme šį taką skaitykite Karmazinų pažintinis pėsčiųjų takas“

Karmazinu pazintinis takas

Beveik 5 km ilgio Dūkštos pažintinį pėsčiųjų taką rasite tarp Vilniaus ir Kernavės, pravažiavę Dūkštų kaimelį, Neries regioniniame parke. Šis takas patrauklus vaizdų įvarove – keliaudami juo aptiksite net tris piliakalnius, porą atodangų, sraunųjį Dūkštos upeliuką, daug senų ąžuolų, o vieną ypač seną, teks įveikti ir ne vienus gan stačius laiptus į aukštas įkalnes. Puikus takas sportiškai nusiteikusiems lankytojams. 🙂 Mūsų įspūdžiai iš tako Mažos ir didelės kelionės po Lietuvą. Dūkštos pažintinis pėsčiųjų takas“. 

Dukstu pazintinis takas

Ribiškių pėsčiųjų takas labai patogus vilniečiams ar Vilniaus svečiams. Jis įkurtas Pavilnių regioniniame parke, greta viešbučio IBIS STYLES VILNIUS, (Minsko pl. 14, Vilnius). Tako ilgis – 6 km. Šis pėsčiųjų takas ypatingas tuo, kad veda ir pažindina su ypatingai kalvotu Vilniaus apylinkių kraštovaizdžiu. Keliaujant juo aukštyn žemyn teko lipti, oi ne vieną ir ne du kartus. Mankšta tikrai puiki. O nuo kiekvienos įveiktos kalvos viršūnės džiugina puikūs vaizdai. Kuo smagus šis takas plačiau skaitykite istorijoje „Ribiškių pėsčiųjų takas: pasivaikščiojimas bekele“.

Šilėnų pažintinis takas vos apie 20 km nutolęs nuo Vilniaus centro, lengvai ir greitai pasiekiamas, 6 km ilgio, be to, pilnas netikėto grožio ir įdomių vaizdų. Keliaudami juo rasite pelkę su bebrų užtvanka, šaltinį ir dailų piliakalnį. Kelionę taku galima pradėti Šilėnų kaime. Navigacijoje įvedus kaimo pavadinimą (tik nepamirškite pasirinkti Šilėnų Vilniaus rajone, nes tokiu pavadinimu, pasirodo, Lietuvoje turime ne vieną kaimą) ir pasirinkus jo centrą nekilo jokių sunkumų – greitai ir sėkmingai pasiekėme kelionės tikslą. Mūsų kelionė šiuo taku „Netikėtų mažų atradimų pilnas Šilėnų pažintinis takas“

Silenu pazintinis takas

Varnikų pažintinis pėsčiųjų takas. Šį, apie 4 km ilgio, taką rasite šalia Trakų. Didžiąją tako dalį dengiantis medinis takelis nuves jus per pelkes, pievą su mažais ežeriukais ir natūraliai susiformavusį mišrų mišką. Taką rasti lengva: važiuojant nuo Vilniaus automobiliu – prieš Trakus posūkis į dešinę Senųjų Trakų bei Vytauto didžiojo gimtinės kryptimi, tada vėl posūkis į dešinę Lentvario kryptimi. Pavažiavus keletą šimtų metrų – dešinėje kelio pusėje bus ruda nuoroda su užrašu, kreipiančiu į Varnikų pėsčiųjų taką. Posūkis į kairę. Ir toliau belieka sekti nuorodomis. Daugiau įspūdžių iš šio tako mūsų istorijoje Mažos ir didelės kelionės po Lietuvą. Varnikų pažintinis pėsčiųjų takas“.

Varniku pazintinis takas

Aukštadvario regioniniame parke rasite 7,5 km ilgio Žaliąjį pažintinį pėsčiųjų taką. Šis pėsčiųjų takas mus sužavėjo senoviniu mišku, kuriuo vedė (keliavome birželio mėnesį ir miškas mums dovanojo saujas skanių didelių mėlynių), ypatingai skaidriu ir neregėtai žaliu Spindžiaus ežero vandeniu bei stačiais pakrančių šlaitais, Strėvos įgriuvos dugne prasmegusia karčiama. Žaliąjį taką rasti lengva – važiuojant iš Vilniaus, už Trakų pasukus A16 plentu, vedančiu link Auštadvario ir pavažiavus galiuką, po dešine stovi nuoroda „Strėvos įgriuva“. Vadovaujantis ja – posūkis į kairę ir atsiduriame automobilių stovėjimo aikštelėje su šalia stovinčiais pirmaisiais informaciniais stendais. Visa mūsų istorija „Mažos ir didelės kelionės po Lietuvą. Žaliasis pažintinis pėsčiųjų takas“ .

Zaliasis pesciuju takas

Platelių ežero pakrante bei šalia jo augančiu mišku besidriekiantis Šeirės pažintinis pėsčiųjų takas sužavės savo gamtine įvairove bei nuostabiais vaizdais į ežerą. Jo ilgis daugiau nei 4 kilometrai, ėjimas šiuo taku smagus ir visiškai neprailgsta. Šeirės pažintinis takas prasideda automobilių stovėjimo aikštelėje Plateliuose, Ežero g. 35A. Tako pradžios koordinatės – 56° 2′ 53.59″ N 21° 49′ 36.19″ E. Visa istorija, ką atradome keliaudami šiuo taku „Įvairus ir romantiškas Šeirės pažintinis takas“.

Seires pazintinis takas

Avatar photo

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading