Pėsčiųjų takai

Smegduobių ežero pažintinis takas

Kirkilu apzvalgos bokstas

Ežeras-labirintas. Susidaręs iš vandens prisipildžiusių ir apsijungusių, ne mažiau kaip 30 skirtingo amžiaus ir dydžio smegduobių. Toks yra Kirkilų karstinis ežerynas, kurį aplankę ir perėję jo teritorijoje įrengtą pažintinį taką, įspūdžių parsivežėme pilnas rieškučias.

Kirkilų ežeras telkšo šiaurės Lietuvoje, Biržų rajone, apie 8 km į šiaurės vakarus nuo Biržų. Šalia ežero įrengtas gražusis Kirkilų apžvalgos bokštas, o jo papėdėje prasideda ne pilno kilometro ilgio pažintinis pėsčiųjų takas. Atvykus į vietą – koordinatės 56.248513, 24.690816 – vienu metu galima nušauti du zuikius, unikalųjį karstinį ežeryną apžvelgti iš viršaus, o po to po teritoriją dar ir pėstute pasivaikščioti.

Kirkilu karstinis ezeras

Kirkilu karstinis ezeras

Mes patys šioje vietoje esame buvę jau kelis kartus, tačiau kiek kartų beatvyktum, unikaliais karstiniais ežerėliais išmargintas kraštovaizdis atima žadą ir kelia susižavėjimą. Tai maždaug nuo 3,9 iki 6,0 ha ploto ežeringas labirintas su labai vingiuota, daugiau kaip 2,5 km ilgio kranto linija.

Kirkilu karstinis ezeras

Kirkilu karstinis ezeras

Kirkilų ežero pažintinis pėsčiųjų takas dabar yra naujai sutvarkytas, nutiestas platus medinis keliukas bei pantotiniai tilteliai per ežerėlių akis. Tamsiuose ežerėlių vandenyse nuostabiai atsispindi tiek Kirkilų apžvalgos bokštas, tiek aplink esanti gamta ir dangus. Kai šioje unikalioje vietoje lankėmės paskutinį kartą, dangų puošė debesys, tad niekaip negalėjome nustoti fotografuoti vaizdo, kurį matėme aplink.

Kirkilu karstinis ezeras

Kirkilu karstinis ezeras

Kirkilu karstinis ezeras

Kirkilu karstinis ezeras

Beje, šlakelis naudingos teorijos. Karstiniai ežerėliai yra jauniausi Europoje, susiformavę karstinių procesų metu. Daugiausiai jų yra Kirkilų ir Drąseikių kaimuose ir jų apylinkėse. Tai nuo 30 iki 100 m ploto vandens telkiniai. Vidutinis jų gylis – nuo 0,8 iki 4,5 m. Karstiniai ežerėliai telkšo nebūtinai vienoje smegduobėje, o dažnai apjungia kelias smegduobes ar net jų grupes. Viena smegduobė gali pakartotinai įgriūti net kelis kartus, o įgriuvus gretimų smegduobių pertvaroms, susidaro sudėtingo kontūro karstiniai ežerai.

Kirkilu karstinis ezeras

Kirkilu karstinis ezeras

Kirkilu karstinis ezeras

Būtinai nukeliaukite ir savo akimis pamatykite Kirkilų karstinį ežeryną. Kokios gražios bebūtų nuotraukos, realybėje vaizdas daugybę kartų įspūdingesnis.

Jei jau atsidursite Biržų apylinkėse, štai jums idėjos, ką dar ten galima pamatyti: KETURIAIS RATAIS PO LIETUVĄ: BIRŽŲ REGIONINIS PARKAS.

Jei susižavėsite apžvalgos bokštais, siūlau kerinčių vaizdų prisotintą maršrutą per 7 aukščiausius Lietuvos apžvalgos bokštus: TŪKSTANČIO LAIPTELIŲ KELIONĖ.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading