Pėsčiųjų takai

PASLAPTINGAS SLĖNIS JURKIŠKIO UPELIO PAŽINTINIAME PĖSČIŲJŲ TAKE

Asvejos regioniniame parke įkurtas Jurkiškio upelio pažintinis takas mano akiratyje atsirado dėliojantis kelionės maršrutą po Dubingių miestelio apylinkes.
Paslaptingas slėnis Jurkiškio upelio pažintiniame pėsčiųjų take

Asvejos regioniniame parke įkurtas Jurkiškio upelio pažintinis takas mano akiratyje atsirado dėliojantis kelionės maršrutą po Dubingių miestelio apylinkes. Patraukęs dėmesį savo naujumu ir kitoniškumu, jis gan greitai atsidūrė mūsų dienos išvykos tikslų sąraše.

IMG_9079

Pagrindinė informacija apie taką:

  • Kaip rasti taką: Takas įkurtas miškingame slėnyje Dubingių miestelio pašonėje. Įvažiavus į Dubingius keliu Nr. 2809 ir pasiekus miestelio centrą, ties senuoju karčiamos pastatu reikia sukti  į kairę į kelią Nr. 2808. Pasibaigus Dubingių miesteliui iš karto dairykitės posūkio į kairę – rudas informacinis ženklas nurodys, kad iki pažintinio tako – 4 km. Ramiai važiuokite visą laiką tik tiesiai, kol privažiuosite tako pradžią. Tiesa, praktiškai visi šie 4 km driekiasi neasfaltuotu keliu. Tako vietos koordinatės 55.071259, 25.413139.

IMG_8939

  • Tako ilgis: apie 1,5 km. Taką įveikėme greičiau nei per valandą.
  • Sudėtingumas: sudėtingas. Jurkiškio upelio slėnio skardžiai labai aukšti, takas vingiuoja aukštyn žemyn, tad teks daug kopti ir leistis aukštais stačiais laiptais. Gera mankšta apatinei kūno daliai garantuota.:)
  • Tako pradžioje yra nedidukė automobilių stovėjimo aikštelė, įrengti stalai su suoliukais poilsiui.
  • Keliautojams įrengti informaciniai stendai, take yra tikrai daug suoliukų, tad pavargus nuo kopinėjimo laiptais galima kultūringai prisėdus pailsėti.

IMG_9081

Jurkiškio upelis, dar vadinamas Melnyčėlės vardu – vienas įdomiausių ir įspūdingiausių Asvejos regioninio parko gamtos objektų, pasigrožėjimui juo pažintinis takas ir buvo įkurtas. Eidami taku radome ne vieną apžvalgos aikštelę iš kurių galima pasigrožėti upelio slėniu bei pačiu upeliu, kuris, pasirodo, yra vos 1,2 km ilgio. Vingiuojantis slėnio dugnu, pilnas riedulių ir išvirtusių medžių.

IMG_8967

IMG_8991

IMG_8996

Tačiau pats gražiausias vaizdas keliautojams atsiveria įveikus šiek tiek daugiau nei pusę kelio, statiems laiptams nuvedus į patį slėnio dugną. Čia sudaryta galimybė prieiti prie pat upelio. Per upelį nutiestas medinis tiltelis, tačiau vasarą smagu per jį tiesiog perbristi.

IMG_9016

Švarus šaltas vanduo su tuntu jame žaidžiančių sidabrinių žuvyčių. Nusileidę į slėnį radome ir valstybės saugomą gamtos paveldo objektą – Jurkiškio akmenį, vietos žmonių vadinamą „Puntuko vaiku“. Taiklus pavadinimas, nes lyginant su Puntuku šis yra tik mažas akmenėlis.:)

IMG_9057

Keliaudama taku ir tarp medžių bandydama įžiūrėti slėnio apačioje esantį upelį padariau išvadą, kad idealiausias laikas šio tako lankymui visgi yra ne pavasario pabaiga ar vasara, o pavasario pradžia, kai medžiai dar be lapų.  Tik tada įmanoma pamatyti lapų neslepiamą slėnį ir upelį visame jų gražume.

IMG_9028

Jei pakeliavus Jurkiškių upelio pažintiniu pėsčiųjų taku turėsite dar jėgų, rekomenduoju patyrinėti netoliese esantį Dubingių piliavietės pažintinį pėsčiųjų taką.

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading