Pėsčiųjų takai

Gardų ozo pažintinis pėsčiųjų takas

Gardu ozo takas

Norėdami pamatyti vieną raiškiausių Lietuvos reljefų iškeliavome į didžiausią ir įspūdingiausią Žemaitijoje Gardų ozą, kuriame yra įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas.

Pagrindinė informacija apie taką:

  • Kaip rasti: pėsčiųjų takas yra Žemaitijos nacionaliniame parke, už 4,4 km nuo Žemaičių Kalvarijos miestelio ir už maždaug 25,6 km nuo Platelių miestelio. Vietos koordinatės: 56° 07′ 46″ N 21° 59′ 38″ E
  • Tako ilgis: apie 1 km.
  • Kiek laiko užtrukome: apie pusvalandį.
  • Tako sudėtingumas: nesudėtingas. Take yra vieni aukštesni laiptai į kalvą.

Ozas yra ilga – net 3,5 km ilgio – siaura kalva, sudaryta daugiausiai iš smėlio ir žvyro. Ji susidarė iš nuogulų, kurios klostėsi ledyno viduje, tirpstant vandeniui prieš 12-13 tūkstančių metų. Gardų ozo aukštis nuo papėdžių iki aukščiausių gūbrio keterų vietomis siekia 10–15 metrų. Štai tokiame oze pažintinis takas ir yra įrengtas.

Gardu ozo takas

Atkeliavę į vietą, stataus skardžio papėdėje, radome porą nedidukų tvenkinių sujungtų liepteliais, apžvalgos aikštelę kalvos viršuje bei per šią teritoriją vedantį taką.  Užlipę į kalvą pasigrožėjome gan tolimais Žemaitijos horizontais bei žaviu šios vietos elementu – širdutės formos sala viename iš tvenkinių. Apėjome visą teritoriją, apžiūrėjome statų skardį, perėjome tvenkinius jungiančiais liepteliais. Take įrengta daug suoliukų. Matėme ne vieną laužavietę, iš ko supratome, kad vietinių žmonių ši vieta lankoma. Kas įdomu, Sovietiniais laikais šioje vietoje buvo žvyro karjeras. Tai jautėsi vaikštant ir dairantis po teritoriją.

Gardu ozo takas

Gardų ozo pažintinį taką įveikėme greitai – mums net ir tas oficialus 1 tako kilometras nesusidarė. Iš tiesų šią vietą aš asmeniškai labiau vadinčiau lankytinu objektu nei pažintiniu taku, nes vaikščiojimo čia yra labai nedaug. 🙂

Gardu ozo takas

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading