Gardų ozo pažintinis pėsčiųjų takas

Norėdami pamatyti vieną raiškiausių Lietuvos reljefų iškeliavome į didžiausią ir įspūdingiausią Žemaitijoje Gardų ozą, kuriame yra įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas.

Pagrindinė informacija apie taką:

  • Kaip rasti: pėsčiųjų takas yra Žemaitijos nacionaliniame parke, už 4,4 km nuo Žemaičių Kalvarijos miestelio ir už maždaug 25,6 km nuo Platelių miestelio. Vietos koordinatės: 56° 07′ 46″ N 21° 59′ 38″ E
  • Tako ilgis: apie 1 km.
  • Kiek laiko užtrukome: apie pusvalandį.
  • Tako sudėtingumas: nesudėtingas. Take yra vieni aukštesni laiptai į kalvą.

Ozas yra ilga – net 3,5 km ilgio – siaura kalva, sudaryta daugiausiai iš smėlio ir žvyro. Ji susidarė iš nuogulų, kurios klostėsi ledyno viduje, tirpstant vandeniui prieš 12-13 tūkstančių metų. Gardų ozo aukštis nuo papėdžių iki aukščiausių gūbrio keterų vietomis siekia 10–15 metrų. Štai tokiame oze pažintinis takas ir yra įrengtas.

Gardu ozo takas

Atkeliavę į vietą, stataus skardžio papėdėje, radome porą nedidukų tvenkinių sujungtų liepteliais, apžvalgos aikštelę kalvos viršuje bei per šią teritoriją vedantį taką.  Užlipę į kalvą pasigrožėjome gan tolimais Žemaitijos horizontais bei žaviu šios vietos elementu – širdutės formos sala viename iš tvenkinių. Apėjome visą teritoriją, apžiūrėjome statų skardį, perėjome tvenkinius jungiančiais liepteliais. Take įrengta daug suoliukų. Matėme ne vieną laužavietę, iš ko supratome, kad vietinių žmonių ši vieta lankoma. Kas įdomu, Sovietiniais laikais šioje vietoje buvo žvyro karjeras. Tai jautėsi vaikštant ir dairantis po teritoriją.

Gardu ozo takas

Gardų ozo pažintinį taką įveikėme greitai – mums net ir tas oficialus 1 tako kilometras nesusidarė. Iš tiesų šią vietą aš asmeniškai labiau vadinčiau lankytinu objektu nei pažintiniu taku, nes vaikščiojimo čia yra labai nedaug. 🙂

Gardu ozo takas

Informacija apie gražiausias lankytinas Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje. Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Be First to Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.