Patarimai

Patarimai keliaujantiems su vaikais

Balto kalno take

Patarimai, kurie pravers norintiems po mūsų šalies pažintinius pėsčiųjų takus pakeliauti su vaikais. Šie patarimai užgimė duodant interviu žurnalui „Tavo vaikas“. Nusprendžiau jais pasidalinti ir tinklaraštyje, juk ne vis žurnalą paskaitys. 🙂

Jurkiskiu upelio pazintinis pesciuju takas
Jurkiškių upelio pažintiniame pėsčiųjų take

Taigi, patarimai:

  1. Keliaujant su mažais vaikais rekomenduočiau rinktis trumpesnius pažintinius takus (tokius kaip, pavyzdžiui Kadagių pažintinis takas šalia Kauno, Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas netoli Kernavės, Mitologinis pažintinis takas netoli Švenčionių, Dubingių piliavietės pažintinis takas).
  2. Keliaujant su vaiku vežimėlyje patogiausi yra trumpesni takai, kurių didžioji dalis išklota medinėmis lentomis (Kadagių pažintinis takas šalia Kauno, Dūkštų ąžuolyno pažintinis takas netoli Kernavės). Taip pat planuojant išvyką su vežimėliais rekomenduoju atkreipti dėmesį, koks pažintinio tako landšaftas, ar bus jame stačių aukštų laiptų. Yra nemažai pažintinių takų vingiuojančių šalia piliakalnių ar kalvotomis vietovėmis, tad gali tekti nemažai palaipioti aukštyn žemyn, kas su vežimėliu gali būti nelabai patogu, o mažesni vaikai nuo kopimo gali daug greičiau pavargti.
  3. Renkantis ilgesnį pažintinį taką, būtinai atkreipkite dėmesį, kiek jis yra sukultūrintas – ar take yra įrengti ir kokiu atstumu suoliukai, ar yra ilgesniam poilsiui skirtos pavėsinės, kuriose galima ramiai paužkandžiauti. Kai kurie pažintiniai takai turi ir vaikams skirtų žaidimo aikštelių-pievelių (pavyzdžiui, Balto kalno takas Kernavėje), kai kuriuose galima aptikti skulptūrų (Dūkštų ąžuolyno, Mitologinis, balto kalno takai), stendų su mįslėmis, eilėmis ar kita įdomia informacija. Tokie dalykai pažintiniuose takuose – privalumas kai keliauji su šeima, mat pati kelionė vaikams tampa įdomesnė, takas lengviau įveikiamas, kai yra ką papildomai nuveikti, o ne tik tiesiog žygiuoti.
  4. Išsiruošę į toliau esantį ar nusprendus įveikti ilgesnį taką būtinai įsidėkite užkandžių ir gėrimų vaikams. Pažintiniuose takuose nėra užkandinių bei kuro kolonėlių su maistu.
  5. Jei keliaujate į mažiau sukultūrintą ar išvis „laukinį“ pažintinį taką pasiimkite pledą, mat visa šeima galite ir netilpti ant kelmo, o nuvirtusio medžio kamienas ne visada patogus pasirinkimas poilsiui ar piknikui.
  6. Keliaudami į pažintinius takus būtinai pasiimkite priemonių nuo uodų, mašalų ir erkių, pleistriukų, tepalo nuo įkandimų.

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau šešerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms po Lietuvą įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia Lietuva yra graži.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį keliauju ne tik keturiais ratais, ją tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading