Pėsčiųjų takai

Laumėnų pažintinis takas

Laumenu pesciuju takas

Laumėnų pažintinį taką tikslingiau būtų vadinti pėsčiųjų trasa. Apie penkis kilometrus ji driekiasi laukine Kauno marių pakrante, vingiuoja jaukiais takeliais, kyla ir leidžiasi skardžiais, atveria pasakiškus vaizdus į plačius mėlynus vandenis, atveda prie mažutėmis kriauklelėmis nusėtų krantų. Tai yra takas, kuriuo reikia eiti neskubant, grožintis, įsijaučiant ir išjaučiant, gėrintis ir mėgaujantis gamta bei jos ramybe.

Laumenu pazintinis takas

Laumenu pazintinis takas

Laumenu pazintinis takas

Laumėnų pažintinis takas įrengtas Kauno marių pakrantėje nuo Girionių kaimo iki Žiegždrių kaimo. Koordinatės 54.862688, 24.04444 atvedė mus prie take esančios poilsio aikštelės, čia ir startavome. Šis takas nėra labai stipriai sukultūrintas ir idealiai sužymėtas, tad keliaujat juo karts nuo karto teko pasikliauti nuojauta, pasitelkti orientacinius gebėjimus. Visgi, turint pašonėje marias, labai nuklysti ir nukeliauti ne ten, kur reikia, būtų buvę sunkoka.

Laumenu pazintinis takas

Laumenu pazintinis takas

Laumėnų pažintinis takas labiausiai patiks norintiems pabūti gamtoje ir pasivaikščioti natūraliomis gražiomis vietomis. Iš tiesų, nesvarbu, kuriuo metų laiku čia keliauji, Kauno marių pakrantės visada išlieka prikaustančio grožio. O grįžti čia norisi vėl ir vėl.

Kelionė Laumėnų pažintiniu taku niekaip negalėtų pabosti. Sočiai kopinėjimo, kilimas skardžių pakraščiais į viršų ir leidimasis žemyn prie smėlėtų krantų, šarmingų nedidukių atodangų apžiūra, akmenukų ir kriauklių rinkimas pakrantėse, grožėjimasis mariomis iš kelių dešimčių metrų aukščio ir beveik prigulus pilvu ant smėlio, žaliomis samanomis pasipuošę seni medžiai, bebrų aštrių dantų nugalėti krituoliai. Grynas oras ir fontanais trykštanti gera nuotaika.

Laumenu pazintinis takas

Laumenu pazintinis takas

Laumenu pazintinis takas

Laumenu pazintinis takas

Laumenu pazintinis takas

Pasibaigus Laumėnų pažintiniam prasideda dar įdomesnis Žiegždrių geologinis takas (apie jį skaitykite čia „ŽIEGŽDRIŲ GEOLOGINIS TAKAS“), tad prie įveiktos trasos galima pridėti dar kelis gražius papildomus kilometrus. Mes kelionę norėjome tęsti, tad žygiavome toliau. Laumėnų pažintinis takas nėra žiedinis, todėl, jei automobilis liko jo pradžioje, atgal teks grįžti tuo pačiu taku. Beje, pasiekę Žiegždrių geologinio tako pabaigą, mes susiradome netoli esantį visuomeninį kelią. Juo grįžti prie automobilio buvo tiesiau ir greičiau. Be to, šiuo keliu važiuoja autobusai, kurie pavargusius ir nebenorinčius eiti pėsčiomis gali pamėtėti kelias stoteles atgal.

Taigi, visus norinčius aktyviai praleisti dieną, pamiklinti kojas, pailsinti galvas ir pradžiuginti akis kviečiu į žygį prie Kauno marių, Laumėnų, ir jei jėgų yra daugiau, taip pat ir Žiegždrių pažintiniais takais.

Laumenu pazintinis takas

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading