Lankytini objektai

Bartninkų bažnyčios griuvėsiai

Bartninku baznycios griuvesiai

Per antrą pasaulinį karą vokiečių subombarduota ir negavusi leidimo būti atstatyta. Toks likimas ištiko porą šimtų metų nugyvenusią Bartninkų Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią. Tačiau jos didingi griuvėsiai iki šiol yra prižiūrimi ir toliau mąsliai rymo mažo miestelio viduryje.

Bartninku baznycios griuvesiai

Taip jau nutinka, kad per aktyvųjį mūsų kelionių sezoną aplankome bent vienus kitus griuvėsius. Nesame dideli mėgėjai bastytis po apleistus, gamtos bandomus nusavinti statinius ir vietas, tačiau Lietuvoje turime ir prižiūrimų neatsatytų lankytinų vietų. Būtent tokia yra buvusi Bartninkų Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia. Rasti ją nesudėtinga. Nedidukai Bartninkai nuo Vilkaviškio nutolę vos septyniolika kilometrų, bažnyčia rymo pačiame miestelyje, J. Basanavičiaus gatvėje – vietos koordinatės 54.501721, 23.026685.

Bartninku baznycios griuvesiai

Pasitaikius progai, nukeliavome šios apgriuvusios bažnyčios apžiūrėti, mat jos nuotraukas jau buvau ne kartą mačiusi, ir mane viliojo paslaptingas jų vaizdas. 

Bartninku baznycios griuvesiai

Bartninku baznycios griuvesiai

Bartninkų miestelio gyventojai tuo, kas liko iš bažnyčios, rūpinasi iki šiol. Atvykę radome gražiai prižiūrimą bažnyčios teritoriją: nupjauta žolė, jokių šiukšlių. Viskas taip, lyg pastatas vis dar būtų veikiantis.

Bartninku baznycios griuvesiai

Bartninku baznycios griuvesiai

Akmens mūro Bartninkų Šv. Apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia miestelyje išaugo 1790 m. Tuo metu ji neturėjo bokštų, jie, drauge su nauju prieangiu, buvo pristatyti vėliau. Apžiūrinėdami griuvėsius grožėjomis išlikusiomis akmeninėmis sienomis, vietomis mūras buvo sulopytas plytomis.

Bartninku baznycios griuvesiai

Bartninku baznycios griuvesiai

1944 m., per karą, bažnyčia buvo labai apgriauta. Sovietų laikais jos atstatyti neleido, tad netrukus šalia senosios atsirado mažutė medinė bažnytėlė, kuri perėmė sugriuvusiosios funkcijas.

Bartninku baznycios griuvesiai

Bartninku baznycios griuvesiai

Išlikę Bartninkų bažnyčios griuvėsiai šiuo metu yra saugoma kultūros vertybė. O miestelio gyventojams jie – kultūrinio gyvenimo dalis. Pasirodo, čia organizuojami įvairūs renginiai, koncertai. Nieko nuostabaus, vieta tikrai graži ir paslaptinga.

Beje, jei kiltų noras pamatyti daugiau griuvėsių, štai dar keletas mūsų atrastų ir aplankytų:

PAULAVOS RESPUBLIKĄ MENANTIS MERKINĖS DVARAS

RUDAMINOS CERKVĖS GRIUVĖSIAI

Trakai

Diana Gedeikytė-Jakutienė

Esu Diana - kelionių po Lietuvą (ir ne tik) tinklaraščio www.checkinlithuania.com autorė. Tinklaraštį kuriu jau aštuonerius metus ir jis pilnas mano rekomendacijų, kur keliauti ir ką įdomaus pamatyti Lietuvoje bei pasaulyje. Rašau apie tai, ką pati atrandu, savo akimis pamatau ir man patinka. Kurdama tinklaraštį ir dalindamasi jame savo atradimais labai tikiuosi kelionėms įkvėpti ir kitus, noriu, kad kuo daugiau žmonių gyventų aktyviai ir pažintų savo kraštą, pamatytų, kokia graži yra Lietuva ir koks įdomus visas pasaulis.

www.checkinlithuania.com nugula ir mano sukurti maršrutai, skirti keliavimui po Lietuvą automobiliu.

Po mūsų šalį ir užsienyje keliauju ne tik keturiais ratais, pasaulį tyrinėju ir žygiuodama. Tad tinklaraštyje rasite ir mano žygių istorijų.

Prenumeruokite naujienlaiškį

Informacija apie gražiausias Lietuvos vietas - jūsų pašto dėžutėje.

Palikite savo el. pašto adresą ir pirmieji sužinosite, ką naujo ir įdomaus mes atradome ir siūlome aplankyti.

Loading